Přilby KED jsou vyráběny vlastní patentovanou technologií MAXSHELL system. Spočívá v přesné CNC výrobě skořepiny, která se následně lisuje za studena k výplni přilby. Nepoužívají se tedy závadná lepidla a nevyskytují se nepřesnosti pod skořepinou (vzduchové bubliny), jak tomu často bývá u přileb vyráběných v asijských zemích. Při lisování se ještě ke všem modelům přidává v předních větracích otvorech síťka proti hmyzu. Touto výrobní technologií se dociluje maximální bezpečnosti, kterou ocení asi každý, kdo někdy pocítil pád na vlastní kůži.Všechny přilby jsou vybaveny patentovaným systémem QuickSafe® s možností nastavení velikosti přilby během několika sekund. Jde o nastavitelný prstenec (vybaven větracími otvory) uvnitř obvodu přilby, ke kterému jsou připevněny anti-bakteriální odnímatelné výstelky s možností praní. Ovládání prstence se provádí nastavovacím kolečkem. Jde o ovládací kolečko, které zajistí ještě větší komfort a stabilitu přilby na hlavě.

Dalším velice významným prvkem bezpečnosti je umístění blikačky přímo v tomto upínacím systému.

Systém QuickStopp® slouží pro přesné a rychlé nastavení upínacích pásků přilby. Jedním pootočením ovládacího kolečka QuickStopp® systému můžete lehce manipulovat s přeskami. Tím docílíte přesného naladění symetričnosti pravé a levé délky pásků.

Elektronicky nastavitelný systém QuickSafe®TRONIC. Štelovací prstenec obvodu má v zadní části uložený elektronický systém s elektromotorkem a 4-mi diodami. Po stisku tlačítka se prstenec stahuje. Stisknutím druhého se zase roztahuje. Systém pracuje se 4-mi bateriemi.

Tento systém firma KED vyvíjela 3 roky a je kompletně vyráběn v německu vlastní výrobou. Systém je otestován na výdrž baterie 4650-ti cykly!


Nový štítek Visor Sunglass®, který je funkčně prodloužen. Pro lepší viditelnost je stítek vybaven dvěmi sklíčky s UV filtrem.
 

maxSHELL system

QuickSafe® system

QuickStopp® system

QuickSafe®TRONIC system

Visor Sunglass® system

maxSHELL TECHNOLOGIE